روز شمار حصر:
گفت و گوی ندای سبزآزادی با میثم معتمدنیا

پزشکان وضعیت جسمی معتمدنیا را خطرناک اعلام کرده اند

گفت و گوی ندای سبزآزادی با میثم معتمدنیا
گفت و گوی ندای سبزآزادی با میثم معتمدنیا

ندای سبز آزادی - آیدا قجر: محمدرضا معتمدنیا، مشاور اجرایی فرماندهی ستادکل قوا، از مسئولان پشتیبانی جنگ در دوران جنگ ایران و عراق، نماینده ویژه محمدعلی رجایی، باهنر و میرحسین موسوی در بخش صنعت و معدن و عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی پس از آنکه به درخواست میرحسین موسوی به اعتصاب غذای ۴۲ روزه خود پایان داد، از وضعیت جسمی مناسبی برخوردار نیست.

بنا به گزارش های منتشر شده، معتمدنیا در هفته ی گذشته دچار ناراحتی قلبی و ورم پا شده به طوریکه توانایی حرکت کردن خود را از دست داده است.

معتمدنیا سه شنبه ۸ خرداد ماه از زندان به بیمارستان طالقانی منتقل و بنا به صلاحدید پزشکان بستری شد.

از سوی دیگر معتمدنیا که با حسین رونقی ملکی هم بند است خبر از وضعیت خطرناک جسمی وی می دهد.

آنچه می خوانید گفتگوی ندای سبز آزادی با میثم معتمدنیا، فرزند وی پیرامون آخرین اخبار از وضعیت جسمی معتمدنیاست:

طبق اخبار منتشر شده شنبه گذشته پدرتان بیمارستان بودند و مرخص شدند، آیا خبر امروز مبنی بر بستری شدن ایشان صحت دارد؟

شنبه خبردار شدیم که پدر به بیمارستان مدرس منتقل شدند، ابتدا اجازه ملاقات نداشتیم و بعد از اصرارهای ما، توانستیم برای مدت چند دقیقه ایشان را ملاقات کنیم آنطور که متوجه شدیم مدت ۵ روز وضعیت جسمی ایشان مشکل داشت به طوریکه ورم عجیب در پایشان باعث شده بود که توانایی حرکت و راه رفتن از ایشان گرفته شود اما بدون تکمیل معاینات پدر را به زندان باز گرداندند.

پدر در دوشنبه که روز ملاقات بود به سختی راه می رفت و از شب بیداری هایی که با آن مواجه شده بود گلایه داشت. بهداری اوین هم جز مسکن دادن به بیماران اقدامی انجام نمی دهد. در ملاقات متوجه شدیم که سه شنبه وقت معاینه پزشکی در بیمارستان طالقانی دارد.من از صبح بیمارستان بودم و بعد از معاینات تصمیم بر این شد که بستری شود.

نظر دکترها چه بود که منجر به بستری شدن ایشان شد؟

از او نوار قلب گرفتند و متوجه شدند مشکل این نیست، احتمال لختگی خون در پاها هم بعد از آزمایشات مردود شد اما الان معتقدند مشکل یا از کبد یا از کلیه است و آن را عوارض ناشی از اعتصاب غذا می دانستند.

دکترها از اعتصاب غذای ۴۲ روزه ایشان مطلع بودند؟

‌اطلاعی نداشتند بلکه خود پدرم به آنها توضیح می داد و پزشکان هم معتقد بودند ورم پا و مشکلات دیگر که باید طی آزمایشات انجام شود ناشی از ۴۲ روز اعتصاب غذاست. اما برخوردها میان بیمارستان مدرس و طالقانی بسیار فرق داشت به طوریکه در بیمارستان مدرس بدون دریافت جواب آزمایشات پدر را مرخص کردند اما در بیمارستان طالقانی پیگیری درمانی متفاوت و دقیق تر بود.

شما توانستید امروز پدر را در بیمارستان ملاقات کنید؟ آیا این اجازه را به شما دادند؟

بله امروز توانستم از صبح با پدر باشم. البته سخت اجازه ملاقات می دهند اما با همه تفاصیل امروز با ایشان بودم. روز شنبه با پدر خیلی بد برخورد کردند و درگیری لفظی شدیدی پیش آمد.

وضعیت روحی ایشان چطور است؟

وضعیت روحی ایشان بسیار خوب است بیشتر مشکل ضعف جسمی آزاردهنده است، امروز البته بعد از آنکه رسیدگی ها و پیگیری های پزشکان را مشاهده کرد در روحیه اش تاثیر مناسبی گذاشت. خستگی و بیماری هم کمرنگ تر شد.

دکترها تا آزمایشات فعلی، آیا وضعیت جسمی ایشان را خطرناک توصیف کرده اند یا نتیجه را به بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایشات واگذار نموده اند؟

اعلام کردند که ممکن است مشکل بسیار حاد باشد و باید حتما به مدت چند روز تحت نظر باشند. وضعیت جسمی پدر را خطرناک و نگران کننده دانستند.

لازم است بگویم که امروز پدر به من گفت که نامه ای در حمایت از حسین رونقی خطاب به مسولان نوشته که قرار است امشب در رسانه ها منتشر شود.

پدرتان وضعیت جسمی حسین رونقی را چطور توصیف کرد، اطلاعی داشت؟

طبق صحبت های پدر وضعیت جسمی حسین بسیار خطرناک است و بچه ها همه در بند نگران او هستند. وضعیتش حاد است و بچه ها احتمال رخ دادن هر اتفاقی را می دهند تا جایی که خون ادرار می کند.

طبق حکم صادر شده برای پدرتان ایشان ۲۹ خرداد ماه آزاد می شوند. آیا خبر جدیدی در این زمینه دریافت کرده اید؟

با توجه به دو ماه انفرادی طبق قانون ایشان باید ۲۹ خرداد باید آزاد شوند و ما امیدواریم مشکلی برای آزادی ایشان پیش نیاید. یعنی کمتر از ۲۰ روز دیگر مدت حکم ایشان تمام میشود اما تا الان مسولان به ما هیچ کلمه ای بیان نکرده اند.