روز شمار حصر:

اعلام حمایت عباس امیرانتظام، داوود هرمیداس باوند، بهروز برومند، علی رشیدی و حسین شاه حسینی از حسن روحانی

ندای سبز ازادی: به دنبال فراخوان عمومی هنرمندان، استادان دانشگاه، گروه های مرجع جامعه، فعالان سیاسی و مدنی  مهندس عباس امیرانتظام همراه با دکتر داوود هرمیداس باوند، دکتر علی رشیدی، و استاد حسین شاه حسینی از تداوم دولت روحانی اعلام حمایت کردند. 
در همین حال، 
دکتر بهروز برومند، از یاران زنده‌یاد داریوش فروهر و از اعضای ارشد حزب ملت ایران و همراهان نهضت ملی ایران، به راهبری زنده‌یاد دکتر محمد مصدق از روحانی حمایت کرد. وی د رپیام صوتی خود گفته است:

«من در ۳۵ سال گذشته در انتخابات شرکت ننموده‌ام، امروز بر این باورم که در ۳۵ سال گذشته نه تنها دستاوردی نداشته‌ام، کسانی بر میهن من حکم رانده‌اند که ایران را به باد داده‌اند. از این رو 
 از همه می‌خواهم در سرنوشت خود کارساز باشند و بهترین گزینه را که سرور دکتر حسن روحانی است برگزینند.
 ما درزمانی نیستیم که بتوانیم دکتر مصدقی را پیدا کنیم از این رو باید کسانی را برگزینیم که به ایده‌های آن بزرگمرد نزدیک‌تر باشند.»

در بیانیه آنان آمده است: به نام خداوند جان و خرد

هم میهنان
امروزه در نظام های مردم سالار برگزاری انتخابات در فضای آزاد سیاسی همراه با حضور فعال انتخاب کنندگان به عنوان یکی از مولفه های اساسی مشارکت در اداره امور عمومی جامعه تلقی شده است. در این رابطه احزاب و جوامع مدنی سازمان یافته و حتی نامزدهای مستقل با ارایه و انتشار برنامه های جامع خود درباره حل و فصل مسایل و مشکلات وقت در زمینه های داخلی و خارجی صلاحیت و توانایی خود را از لحاظ مدیریت صحیح کشور در مظان ارزیابی و قضاوت رای دهندگان به ویژه قشر خاکستری جامعه قرار می دهند و رای دهندگان نیز با اگاهی از برنامه های احزاب رقیب نامزد مورد نظر خود را انتخاب می نمایند.
اما در جامعه ای که شهروندان آن از سوی نظام حاکم به خودی و غیر خودی تقسیم شده اند و از احزاب ملی ریشه دار تاریخی از برخی تریبون های حاکمیتی با عنوان گروهک های غیر قانونی نام برده می شود و اعضای آنان از برخورداری از برخی حقوق مهم شهروندی از جمله حق نامزدی در انتخابات و احراز مسوولیت های مملکتی محروم می شوند آیا صرف انتخاب نامزدهای مورد نظر و منتخب نظام را می توان مصداق مشارکت مردم در اداره ی امور عمومی جامعه تلقی کرد؟
ولی با تمام این محدودیت ها و موانع توسعه ی سیاسی مورد بحث از آن جایی که جبهه ی ملی ایران همواره حفظ بقا و اعتلای ایران و پیشرفت و توسعه ی اقتصادی- اجتماعی و فرهنگیاین کشور و احراز جایگاه مطلوب در نظام بین الملل و مشارکت موثر در تصمیم گیری های بین المللی و منطقه ای را مد نظر و هدف خود می داند و با توجه به پیشامد های حساس سیاسی-اجتماعی در سطح جهان و منطقه که منافع ملی ایران را در معرض تهدیدی جدی قرار داده است بر این باور است که برای رفع چنین معضلاتی باید رییس جمهوری انتخاب شود که از صلاحیت و کاردانی و خرد سیاسی لازم بهره مند باشد. به ویژه باید به یاد داشت پیش از این در شرایطی که جامعه ی ایرانی به دلیل تحریم هادر تنگنای اقتصادی ویژه ای قرار گرفته بود و نگرانی های جدی درباره ی احتمال استفاده از استراتژی سخت افزاری علیه ایران وجود داشت نیل به برجام در چنین موقعیتی دست آوردی بس ارزنده بود و همچنان در ادامه ی این مسیر با توجه به استمرار چنین تهدید هایی برای منافع و کیان ملی خیر و مصلحت کشور ایجاب می کند که دولت و هیات مذاکره کننده ی قبلی عهده دار سکان قوه ی اجرایی کشور برای به فرجام رساندن این راه باشند.
امید که خرد سیاسی رهنمای ما در حل و فصل مشکلات کشور باشد.

۹۶/۲/۲۶

عباس امیرانتظام- داوود هرمیداس باوند- علی رشیدی- حسین شاه حسینی