روز شمار حصر:

دومین پیام آیت الله صانعی به مهدی خزعلی

آیت‌الله یوسف صانعی مرجع تقلید شیعیان با ابراز نگرانی از ادامه‌ی اعتصاب غذای مهدی خزعلی، دومین پیام خود را برای این زندانی سیاسی صادر کرد.

به گزارش خبرنگار «آمدنیوز»، در نهمین روز از اعتصاب غذای مهدی خزعلی، آیت‌الله یوسف صانعی یکی از مراجع تقلید شیعه ضمن ابراز نگرانی از اعتصاب غذای خشک این زندانی سیاسی و آرزوی سلامتی برای وی در پیامی نوشته است: «خدا شما را براي اسلام و مسلمين نگه دارد كه شما بنيان‌گذار يك اساس نوين در اسلام هستيد.»

مهدی خزعلی روز یک‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه در پی عدم دعوت مردم به راهپیمایی ۲۲ بهمن توسط قوه‌ی قضاییه بازداشت شد و از همان روز دست به اعتصاب غذای خشک زد.

دو روز پس از آغاز اعتصاب غذای خشک وی، مسئولان حفاظت اطلاعات قوه‌ی قضاییه به همراه «خطیب» رئیس این نهاد در جلسه‌ای با رئیس قوه قضاییه، درباره‌ی اعتصاب غذای خزعلی کسب تکلیف کردند که «آملی لاریجانی» در این جلسه گفت: «حالا که اعتصاب غذا مد شده و هر کسی در زمان بازداشت اعتصاب غذا می‌کند و قوه قضاییه را تحت فشار قرار می‌دهد، بد نیست که قربانی هم داشته باشد و بهتر است اولین قربانی این ‘آقازاده تندرو’ باشد.»

خزعلی روز شنبه ۲۳ بهمن‌ماه پس از سوء قصد مأموران برای «خفه کردن» وی و «با سه ساعت و نیم تأخیر» به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد.

وی روز گذشته با اصرار پزشکان و خانواده‌ی خود قبول کرد که تنها یک سرم درمانی در حضور مأموران و خانواده به او تزریق شود.

وی اعلام کرده اعتصاب غذای خود را تا زمان آزادی‌اش ادامه خواهد داد.

 توقف روند درمانی مهدی خزعلی

ظهر امروز با انجام آزمايش اكوگرافی از مهدی خزعلی مشخص شد وی به عارضه قلبی مبتلا شده و به آنژيوگرافی نیاز دارد، اما آنژيوگرافي در وضعيت اعتصاب غذا و د هيدراته (كمبود آب) بودن بدن و عدم عملكرد خوب كليه‌ها مقدور نيست.

این در حالی است كه مهدی خزعلی هم‌چنان از خوردن و آشاميدن هر نوع غذا و مایعات امتناع كرده و اجازه تزريق سرم به پزشكان را نداده است.