روز شمار حصر:
برنده مسابقه تملق گویی احمدی نژاد

داوری که لیدر تیم بازنده است

برنده مسابقه تملق گویی احمدی نژاد
برنده مسابقه تملق گویی احمدی نژاد

 

ندای سبز آزادی - سارا داوری: چندی پیش خبرگزاری مهر در گزارشی این سئوال را مطرح کرده بود که برنده مسابقه تملق‌گویی احمدی‌نژاد چه‌کسی است؟ پس از طرح این سئوال گویا احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان تلاش وافری دارد که برنده بی چون و چرای این مسابقه باشد. او که پیش از این نامه احمدی نژاد به بوش را الهام الهی خوانده بود اینک پاکدستی را یکی از ویژگیهای دولت احمدی نژاد دانسته است.

سخنان احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در حالی است که براساس آمارهای منتشر شده از سوی اصولگرایان دولت احمدی نژاد فاسد ترین دولت در زمان جمهوری اسلامی بوده است. این روزها اما گویا کسی میاندار دبیر شورای نگهبان نیست و او بی دغدغه به تمجید از احمدی نژاد می پردازد. زمانی که او نامه احمدی نژاد به بوش را "الهام خداوند" خواند پاسخی در خور از سوی مهدی کروبی دریافت کرد.

نامه احمدی نژاد و  الهام  خداوندی

وقتی احمدی‌نژاد نامه‌نگاری‌های معروفش را به سران کشورهای دنیا آغاز کرد، جنتی در خطبه‌های نماز جمعه نامه احمدی‌نژاد به بوش را از الهامات خداوند دانست و توصیه کرد "این نامه را بچه‌ها همه بخوانند. در مدارس و دانشگاه‌ها خوانده شود، صدا و سیما مکرر بخواند و در آینده نیز در کتاب‌های درسی قرار داده شود. این نامه چیز ساده‌ای نیست... این مرد (آقای احمدی‌نژاد) واقعاً مردی شجاع، متدین و مقتدر است که به حرف خود ایمان دارد. این مرد آبروی مملکت و اسلام است. همان‌طور که گفتم این نامه، الهام است و خداوند لطف دارد و می‌خواهد قدرت این مملکت را زیاد کند و به این نحو الهام می‌کند. در داخل و خارج کجا چنین نامه‌ای نوشته شده است که این‌گونه همه را مبهوت کرده باشد."

پاسخ کروبی: ملت ایران را تحقیر کردید

مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی که این روزها را در حصر می گذراند در آن زمان در نامه ای طولانی به ادعاهای جنتی پاسخ داد. کروبی در بخشی از این نامه نوشته بود "جناب‌عالی با غلو درباره جایگاه نامه مورد اشاره عملاً ملت ایران را تحقیر کرده‌اید. اسلام و ایران اندیشمندان بسیاری دارند که هریک بر تارک گوشه‌ای از قطعات تاریخ این سرزمین می‌درخشند و آموزه‌های آنان در کتاب‌ها و رسانه‌ها مورد تدریس و تحقیق دانش‌آموزان و دانش‌جویان قرار می‌گیرد. کشور ما حافظ و سعدی و فردوسی کم ندارد که مسئولان اجرایی در مقام متفکران الهی قرار گیرند. مسئولان کشور هر اندازه که اندیشمند و محقق و متفکر هم باشند آموزگار ملت نیستند چرا که ظهور و خروج آنان از حکومت براساس معادلات قدرت صورت می‌گیرد نه تحولات حوزه معرفت. براین اساس در کدامیک از کتاب‌های درسی و دانشگاهی متونی از مقامات سیاسی و اجرایی کشور به عنوان متن درسی چاپ شده است؟ کدامیک از روسای‌جمهور گذشته به صفت ریاست‌جمهوری خود اندیشمند و متفکر خوانده شده‌اند؟ میزان رای کدام منتخب ملت به عنوان میزان اندیشه ملت معرفی شده است؟ آیا چنین سخنان غلوآمیزی در تاریخ ایران به دولتمردان و شهروندان کم آسیب‌زده است؟ و مگر فراموش کرده‌ایم که علمای اسلام چگونه با غلو برخورد کرده‌اند؟"

خواب دیدن برای رای به احمدی نژاد

احمد جنتی که در مقام دبیری شورای نگهبان باید در انتخابات بی طرفی اتخاذ می کرد ابایی از حمایت علنی از احمدی نژاد نداشت. او در خطبه ای به نقل از یکی از دوستان خود گفت: "سوار تاکسی شده بود و راننده تاکسی گفته بود من می‌خواهم به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهم؛ زیرا مادرم که چند سالی است مرده دیشب به خوابم آمده و گفته به احمدی‌نژاد رأی بده."

در روزهای پایانی دولت احمدی نژاد دبیر شورای نگهبان دوباره به تمجید از احمدی نژاد پرداخته و گفته است که "احمدی‌نژاد شعارهای انقلاب را زنده کرد و در این دوره فرهنگ انقلابی، شعارهای امام، ساده زیستی، دوباره مطرح شد و در همان اوایل دولت احمدی‌نژاد، انقلاب تجدید حیات پیدا کرد"

در سالیان گذشته  هر روزه اخبار زیادی از تخلفات مالی گسترده دولت منتشر شده و با استقرار دولت آینده قطعا ابعاد بیشتری از فسادهای این دولت روشن می شود اما احمد جنیتی همچنان اصرار دارد که پرکاری بی‌سابقه و خستگی‌ناپذیر و پاکدستی را از ویژگی‌های  دولت احمدی نژاد بخواند.

در حالیکه مردم در انتخابات نه بزرگی به دولت احمدی نژاد و کاندیدای مورد حمایت رهبری و جنتی گفته اند، دبیر شورای نگهبان امیدوار است که رد پای دولت احمدی نژاد در دولت بعد هم باقی بماند. او گفته است"‌ احمدی‌نژاد از این که اسلام را در مجامع بین‌المللی مطرح کند، احساس شرم نکرد و نام ولی عصر(عج) توسط وی برای اولین‌بار در سازمان ملل مطرح شد. امیدواریم دولت بعدی هم این راه را ادامه دهد. "

انتخابات ۹۲  دلیلی برای تقلب  در انتخابات سال ۸۸

دبیر شورای نگهبان انتخابات سال ۹۲ را دلیلی برای تقلب نشدن در انتخابات سال ۸۸ دانسته و گفته است"آنها مدعی بودند که نظام تقلب کرده است و به نظر من با آنها با مسامحه برخورد شد. یک دلیل اینکه آنها می‌گفتند در انتخابات تقلب شده این بود که در برخی صندوق‌ها بیش از صددرصد آرا در صندوق ریخته شده بود. در این دوره هم این اتفاق افتاد ولی صدای کسی درنیامد."

استناد به انتخابات سال ۹۲ برای سالم نشان دادن انتخابات سال ۸۸ در حالی است که نحوه برگزاری انتخابات ۹۲ خود نشانه بزرگی از تقلب در انتخابات سال ۸۸ بود. نحوه اعلام نتایج انتخابات سال ۹۲ این سئوال بزرگ را مطرح کرد که دولت احمدی نژاد چگونه  پیش از پایان کامل رای گیری، نتایج انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرده است. بخشنامه رهبری به سپاه برای مداخله نکردن در انتخابات ۹۲ دلیل دیگری بود برای تقلب بزرگ با حمایت نیروهای نظامی در سال ۸۸ .

در سالیان گذشته مدارک زیادی از تقلب در انتخابات سال ۸۸ منتشر شده است اما حتی اگر همه نشانه های بزرگ برای تقلب در انتخابات نادیده گرفته شود سخنان دبیر شورای نگهبان در حمایت صددرصدی از احمدی نژاد می تواند بزگترین دلیل برای تقلب در انتخابات سال ۸۸ باشد.او که باید داور مسابقه انتخابات باشد همواره لیدر یکی از تیم ها بوده اما گویا در انتخاب تیم مورد علاقه هم تبحر خاصی ندارد چرا که همواره لیدر تیم بازنده بوده است.