روز شمار حصر:

اعتراض به حضور یک چهره امنیتی در راس باشگاه خبرنگاران جوان

وبسایت بازتاب در مطلبی که ساعتی پس از انتشار، ابتدا مجبور به تعدیل آن شد و سپس آن را به کلی از خروجی سایت حذف کرد، به انتقاد از حضور یک چهره امنیتی وابسته به حفاظت اطلاعات سپاه در راس باشگاه خبرنگاران جوان پرداخت.

باشگاه خبرنگاران جوان که در پوشش سازمان صدا و سیما قرار دارد، یکی از رسانه هایی است که به اتهام پراکنی علیه فعالان سیاسی و مدنی می پردازد و نوشته هایش نیز در برخی موارد مورد استناد بازجویان وزارت اطلاعات یا سپاه پاسداران برای متهم کردن فعالان سیاسی قرار گرفته است. 

در مطلب سایت بازتاب از حضور ابراهیم زادگان به عنوان یک چهره امنیتی وابسته به حفاظت اطلاعات سپاه در راس باشگاه خبرنگاران جوان انتقاد شده و از ضرغامی - مدیر عامل سازمان صدا و سیما - خواسته شده بود که این باشگاه را از مجموعه تحت پوشش صداوسیما خارج کند. در این متن که ابتدا پاراگرافی از آن حذف شد آمده بود: "حضور ابراهیم زادگان به عنوان یک چهره امنیتی در راس باشگاه خبرنگاران جوان موجب شده است تا این باشگاه احساس مصونیت کند وبدون هیچ حد ومرز شرعی، قانونی وعقلی به انتشار گستاخانه مطالب واتهامات غیراخلاقی دست بزند."

متن نوشته سایت بازتاب پس از حذف پاراگراف فوق بدین شرح است:

کجایند کفن پوشانی که برای یک صفحه مطلب جنسی یک کتاب وسط میدان بودند؟

انتخاب تیتر روابط ضربدری در تعدادی از رسانه های رسمی جمهوری اسلامی با مجموع تیراژ چندصدهزار بیننده در روز باورنکردنی است، آن هم جریان اصولگرایی که تا چند سال قبل بر سر انتشار یک پاراگراف مطلب اروتیک یا عاشقانه در کتابی که سه هزار نسخه تیراژ داشت، کفن پوش می گردید. اما امروز چگونه به خود اجازه می دهند روابط ضربدری که کثیف ترین نوع روابط جنسی است را تبدیل به تیتر کنند؟

در حالی که در فقه و اخلاق اسلامی تاکیدات فراوانی بر پرهیز از زدن اتهامات جنسی و حتی اشاره به آن در صورت اطلاع نیز شده است، تعدادی از رسانه های رسمی جمهوری اسلامی به محلی جهت ترویج و اشاعه منکرات اخلاقی تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، اگرچه در میان مطبوعات، برخی رسانه های بدنام نظیر وطن امروز که با پولهای مشکوک یک آقازاده که از صنعت خودروسازی خارج شده است، اداره می شود، با طرح مکرر مسائل اخلاقی و اتهام زدن به کارکنان رسانه های اپوزیسیون، سعی بر خودشیرینی برای برخی دستگاه های خاص دارند تا بر مسایل مالی شان سرپوش گذاشته شود، اما عملکرد باشگاه خبرنگاران جوان که رسما با بودجه بیت المال اداره می شود، در نشر و تولید و اشاعه این گونه مسائل به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

بر اساس فقه اسلامی، اگر فردی حتی با چشم خود شاهد ارتباط نامشروع دو نفر باشد و این مطلب را در جایی بازگو کند، به جای تقدیر و تشکر از وی به عنوان افشاگر، باید چهل ضربه شلاق را به عنوان حد قذف تحمل کند و با این حساب، تکلیف گزارش هایی که در آن چندین نفر با اسم و عکس، هر کدام چندین بار به روابط نامشروع متهم شده اند، مشخص می شود.

از سوی دیگر، حتی اگر این مطالب واقعی باشد که بخش عمده آن همانند سایر ادعاهای جریان خودعمار پندار بی اساس و ساخته ذهن این برادران است، ترویج آن در جامعه با چه توجیهی انجام می شود؟

انتخاب تیتر روابط ضربدری در تعدادی از رسانه های رسمی جمهوری اسلامی با مجموع تیراژ چندصدهزار بیننده در روز باورنکردنی است، آن هم جریان اصولگرایی که تا چند سال قبل بر سر انتشار یک پاراگراف مطلب اروتیک یا عاشقانه در کتابی که سه هزار نسخه تیراژ داشت، کفن پوش می گردید.

اما امروز چگونه به خود اجازه می دهند روابط ضربدری که کثیف ترین نوع روابط جنسی است را تبدیل به تیتر کنند؟

اجماع همه فقها و مراجع تقلید شیعه از جمله رهبرانقلاب بر حرام قطعی بودن ترویج فحشا ومنکر است و اگر این مطلب برای دفتر هر مرجع تقلیدی فرستاده شود، فتوای حرام بودن نشر و مطالعه آن صادر می گردد، چه رسد به ترویج و حمایت از اشاعه چنین منکراتی.

براساس احکام صریح اسلامی، به دلیل تهیه و انتشار این مطالب، درمورد همه کسانی که در جمع آوری، تولید و نشر آن سهیم بوده اند، در گناه قذف شریکند، اما متاسفانه این افراد مورد تشویق نیز قرار می گیرند.

نکته وحشتناک تر آن که شنیده شده بخشی از مطالبی که در این نوشته ها به عنوان خاطرات خود افراد در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، مطالبی است که توسط خود این برادران و حاصل تلفیق اطلاعات جمع آوری شده امنیتی با تخیلات جنسی و فانتزیشان بوده که با استفاده از صفحات جعلی که در فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی با اسم و عکس سوژه ها ایجاد می شود، منتشر گردیده که در این صورت زشتی و مجازات این کار چند برابر خواهد بود.

در این شرایط به نظر می رسد مهندس سید عزت الله ضرغامی به عنوان رییس صداوسیما که خود را فردی مسلمان و متدین و پایبند به احکام اسلامی می داند، اگر هم توان کنترل باشگاه خبرنگاران جوان را ندارد، این باشگاه را از صداوسیما مستقل کند تا جزای دنیوی و اخروی چنین اعمال کثیفی به پای وی نوشته نشود.