روز شمار حصر:

فرزند جعفر پناهی: پدرم علیه جمهوری اسلامی فیلم نساخته

پناه پناهی ، فرزند جعفر پناهی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت خانواده خود که نیمه شب دوشنبه بازداشت شده اند ، خبرپردازی برخی سایت های اینترنتی در این زمینه را تکذیب کرد.

وی در گفتگو با کلمه اعلام کرد که پدر و سایر اعضای خانواده و مهمانان پدرش در حین فیلمبرداری فیلمی که مجوز داشته بازداشت شده اند.

فرزند جعفر پناهی گفت: اینکه گفته اند منزل پدر من از قبل از انتخابات، محل ساخت فیلم ضد نظام بوده کاملا کذب است و پدر من هیچ فیلمی ضد نظام نساخته ضمن اینکه درباره رویدادهای اخیر نیز فیلمی نساخته است.

پناه پناهی با بیان اینکه ساخت فیلم هنوز تمام نشده تصریح کرد: برخی آقایانی که شایعه پردازی میکنند چگونه قبل از ساخت و تدوین فیلم درباره محتوای آن چنین ادعاهایی را مطرح می کنند؟

فرزند جعفر پناهی ادعاهای طرح شده در برخی سایت ها به نقل از او را تکذیب کرده و گفت: من بعد از بازداشت خانواده ام فقط با یک سایت خبری مصاحبه کرده ام اما برخی سایت ها اغراق کرده و حرفهایی را به من نسبت داده اند از جمله اینکه به نقل از من نوشته اند در منزل پدرم مهمانی بوده در حالیکه هیچ مهمانی ای در کار نبود و من فقط گفته ام که مهمانان پدرم بازداشت شده اند. این مهمانان نیز همگی عوامل فیلمبرداری و اکثرا عوامل تدارکات بودند و فیلمبرداری نیز با مجوز انجام می گرفته وآنها در حالی در حین فیلمبرداری بازداشت شده اند .

پناه پناهی با بیان اینکه هیچ گونه اطلاعی از محل نگهداری و وضعیت خانواده اش ندارد گفت: من به شدت نگران خانواده ام ، به خصوص خواهر و مادرم هستم.

جعفر پناهی، کارگردان مشهور سینما نیمه شب دوشنبه به اتفاق همسر، دختر و مهمانانش بازداشت شده اند و دادستان تهران روز گذشته گفته است که بازداشت وی به علت هنرمند بودن ایشان نیست و جنبه سیاسی هم ندارد.

جعفری دولت آبادی افزوده است که جعفر پناهی در مظان ارتکاب برخی جرایمی بوده که گزارش شده و دستگیری او به دستور قاضی پرونده بوده و تحقیقات ادامه دارد.

همزمان سایت تابناک به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که جعفر پناهی به همراه دوستان و همکاران خود در حال تهیه فیلمی علیه نظام بوده اند که با هوشیاری دستگاه های امنیتی و با عملیاتی به هنگام، او و همکارانش بازداشت شدند.

این سایت همچنین جعفر پناهی را متهم کرده است که محل زندگی اش از پیش از انتخابات و پس از ۲۲ خرداد محل ساخت فیلم علیه نظام بوده است.